Ekologiczny Konkurs Fotograficzny ,,Co w trawie piszczy…”

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu organizuje Ekologiczny Konkurs Fotograficzny ,,Co w trawie piszczy…”. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Aby wziąć udział, należy wykonać zdjęcie luźno nawiązujące do tytułu konkursu. Zdjęcie w formacie A4 należy dostarczyć osobiście do biblioteki lub wysłać pocztą na adres Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu Stary Rynek 5/7. Na zgłoszenia czekamy do 25 października 2021r.

Tutaj znajdziesz niezbędne dokumenty aby zgłosić się do konkursu.X Narodowe Czytanie w Powiecie Łowickim

   Już 5 września, w najbliższą niedzielę, zapraszamy na X edycję Narodowego Czytania. Tegoroczna lektura to ,,Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. Utwór ten czytać będą słuchacze Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz członkowie Klubu Seniora ,,Radość".
 

Następnie w programie zaplanowany jest koncert kwartetu smyczkowego ,,Luna". To zespół, który tworzy wspaniałe kreacje muzyczne trafiające do każdego, nawet najbardziej wysublimowanego słuchacza. W niedzielne popołudnie zabierze widzów w muzyczną podróż po największych przebojach muzyki filmowej. Usłyszymy między innymi słynne Tango z filmu ,,Zapach kobiety", motyw przewodni z filmu ,,Ojciec chrzestny" czy też temat z filmu ,,Piraci z Karaibów". Kwartet wystąpi w składzie:
 

Weronika Mońka-Chwała- skrzypce I 

Paulina Krakowian-Biernacka- skrzypce II 

Oliwia Skrzypczyk- altówka

Sylwia Spodobalska- wiolonczela.

 

   Na uczestników wydarzenia czekać będzie herbata oraz słodki poczęstunek. Każdy, kto przyniesie swój egzemplarz dramatu będzie mógł złożyć na nim pamiątkową pieczęć. Zapraszamy 5 września o godz. 15.00 na dziedziniec Muzeum w Łowiczu.


Konkurs literacki "Rymy Pełnoletnie".

Z okazji jubileuszu  18-lecia działalności Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łowiczu, ogłaszamy Konkurs Literacki ,,Rymy pełnoletnie”. Napisz wiersz o książkach,  bibliotece lub czytelnictwie.  Liczymy na waszą pomysłowość,  oryginalne podejście do tematu i dowcip.

Adresaci: osoby 18+

Wiersze można przesyłać mailowo na adres biblioteka@pbplowicz.pl, listownie lub dostarczyć osobiście do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łowiczu Stary Rynek 5/7 , 99-400 Łowicz do 11.12.2020 r.

„SEGREGOWANIE TO WYZWANIE” - EKOLOGICZNY KONKURS GRAFICZNY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

Zrób plakat w dowolnym programie graficznym. Termin nadsyłania prac 23.10.2020 r. Wydrukowany plakat w formacie A4 należy przesłać lub dostarczyć osobiście do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łowiczu, Stary Rynek 5/7, 99-400 Łowicz z dopiskiem Ekologiczny Konkurs Graficzny. Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne są na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Łowiczu i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łowiczu. Zrób plakat- pomóż planecie.

„Z Oczykowskim przez stulecia” - konkurs literacki dla młodzieży ze szkół
ponadpodstawowych powiatu łowickiego

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu ogłasza konkurs!

Z Oczykowskim przez stulecie to konkurs literacki adresowany do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych powiatu łowickiego.

Zadaniem uczestników jest napisanie ciekawego artykułu prasowego o tematyce społecznej, kulturalnej lub sportowej, dotyczącego ważnego wydarzenia, które miało miejsce w Łowiczu w ciągu ostatnich stu lat. Termin nadsyłania prac upływa 15 października 2020 roku. Szczegóły konkursu dostępne na stronie internetowej PBP w Łowiczu http://www.pbplowicz.pl

Jak zapewniają organizatorzy na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Niech wygra najlepszy!


K Ł 2017 Copyright Nazwa.pl               Deklaracja dostępności